Beach Cleanup Tour richting 20.000e vrijwilliger?
Op zaterdag 12 augustus langs Egmond aan Zee
Gepubliceerd: 4 augustus 2023
Zwerfafval in zee is een groot probleem. Uit onderzoek blijkt dat de Noordzee steeds schoner wordt, maar het probleem is nog lang niet opgelost. Alles wat je in het dagelijks leven gebruikt, kun je dan ook tegenkomen op het strand. Van piepschuim tot visnet; van snoepverpakking tot wattenstaafje. Om afval te bestrijden moet je het bij de bron aanpakken. Voor Beach Cleanup is opruimen een manier om aandacht te vragen voor het afvalprobleem, maar het echte doel is voorkomen dat afval überhaupt in de natuur terechtkomt.
Je kunt je nu inschrijven voor de tiende editie van de Boskalis Beach Cleanup Tour in 2023. In augustus ruimt het gezelschap met duizenden vrijwilligers in 30 etappes de héle Noordzeekust op. Sinds 2013 heeft deze actie samen met 18.897 enthousiaste vrijwilligers al 103.558 kilo afval van de stranden gehaald. Doe jij dit jaar ook mee? Kan dit jaar de 20.000e vrijwilliger begroet worden?
In de voorbij edities is op ‘het traject Egmond’ aardig wat vuil opgehaald, zo laat Beach Cleanup weten. ‘De afgelopen edities werd 467 kilo (2016), 565 kilo (2017), 429 kilo (2018) en 303 kilo (2019) ingebracht. Natuurlijk is het lastig om die jaargangen met elkaar te vergelijken. Wat je ophaalt is een momentopname. De hoeveelheid kilo’s die wij vinden is afhankelijk van bijvoorbeeld het weer, de drukte op het strand, of de gemeente recentelijk nog heeft opgeruimd.’ Het ‘Egmondse stuk is bij elkaar zo’n 7,5 kilometer lang.
Start bij Nautilus aan Zee
Op 12 augustus is het strand tussen Egmond aan Zee en Bergen aan de beurt. De start is in Strandpaviljoen Nautilus aan Zee om 10.00 uur. Daar krijgen de vrijwilligers kort te horen hoe de dag eruitziet. Om 10.30 stappen ze vervolgens de bus in en die brengt ze naar de locatie vanaf waar ze gaan schoonmaken. Ze lopen dan over het strand terug naar de startlocatie en ruimen al het afval op dat ze tegenkomen. Rond 13.00 nemen ze een lunchpauze op het strand en eten ze hun zelf meegebrachte lunch. Zonder plastic…
Rond 15.00 komt de groep weer terug bij strandpaviljoen Nautilus en eindigt deze etappe. Zodra alle deelnemers binnen zijn worden de resultaten van de dag bekend gemaakt! Uiteraard is er daarna nog de ruimte om op eigen gelegenheid een drankje te drinken.
Wees er snel bij, want er is maar beperkt plek. Is de etappe waar jij je voor wilt inschrijven vol? Houd de website (www.beachcleunuptour.nl) dan in de gaten. Het kan zijn dat er weer plekken vrijkomen. Op deze etappe kun je ook zonder inschrijving langskomen en opruimspullen lenen om op eigen gelegenheid het strand op te ruimen.
Foto’s (Beach Cleanup Tour): Veel animo voor het opruimen van het strand. De start voor de Egmondse Beach Cleanup 2023 is bij Nautilus aan Zee.
Klik op één van de afbeeldingen voor een vergroting.