Koninklijke Onderscheiding voor raadslid Kees van Leijen
Meer dan twaalf jaar raadslidmaatschap
Gepubliceerd: 21 april 2023
Hij zat klaar voor de start van de raadsvergadering, maar burgemeester Lars Voskuil riep raadslid Kees van Leijen (VVD) toch eerst even naar voren op ‘het matje’. Van Leijen zit namelijk al meer dan twaalf jaar in de raad en wie dat volhoudt wordt door de koning onderscheiden.
Tot op het laatst wist hij van niets, maar dat maakt het juist leuk. Burgemeester Lars Voskuil sprak de verbaasde Van Leijen toe en had lovende woorden voor hem. Want het is soms best een zware taak om als raadslid te functioneren, zei Voskuil. ‘Het is een keuze om je ten dienste te stellen van de samenleving middels een raadslidmaatschap, maar je kiest niet altijd voor de – soms best negatieve – randverschijnselen. Die kunnen, zeker in deze tijd, behoorlijk impact hebben. Maar je hebt het tot aan de verkiezingen al meer dan twaalf jaar in voor- en tegenspoed gedaan. Inmiddels ben je zelfs weer opnieuw tot de raad toegetreden doordat een ander raadslid van de VVD (Meis de Jongh, red.) zich tussentijds terugtrok. Voor al jouw inspanningen in de Bergense raad heeft het de Koning behaagd je te onderscheiden en te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nassau.’
Vervolgens werd na het opspelden van de bijbehorende versierselen de vergadering even geschorst voor felicitaties en gebak.
In de komende week zullen er ongetwijfeld nog de nodige lintjes volgen, ook in de Egmonden. We houden u op de hoogte.
Foto (Hans Brouwers, Habro Fotografie): Cees van Leijen ontving uit handen van burgemeester Lars Voskuil een Koninklijke Onderscheiding voor meer dan twaalf jaar raadslidmaatschap.