Nieuw in Egmond: ‘Stichting Cultuurfonds Embrasse’
Op initiatief van de onlangs overleden Dora Thyssen
Gepubliceerd: 5 juli 2024
Vele jaren lang werkte Dora Thyssen met een enthousiast team van andere vrijwilligers, met hart en ziel aan allerhande culturele avonden in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Dora is op 13 juni 2024 op 83-jarige leeftijd overleden. Een grote wens van haar was dat een nieuw op te zetten cultuurfonds dit in brede zin zou voortzetten en versterken. Met een actief bestuur en vrijwilligers zodat cultuur in brede zin mensen in Egmond en omgeving nog meer dan ooit zal bereiken en een mooi podium wordt gegeven. In haar rouwkaart stond dan ook de wens dat mensen, in plaats van bloemen, een gift aan het Cultuurfonds zouden geven.
Over het fonds
Het Egmonds Cultuurfonds Embrasse wil de cultuur omarmen op basis van de onderstaande doelstellingen:
Bevorderen van bijeenkomsten
Het bevorderen van culturele bijeenkomsten in, om en vanuit de Slotkapel in Egmond aan den Hoef.
Hoe te bereiken
Dat wil de Stichting bereiken door het organiseren van o.m. muziek-, literaire-, en bezinningsbijeenkomsten, alles wat in de ruimste zin verband houdt met vorenstaande, het ondersteunen van dergelijke activiteiten, onder andere door het, indien mogelijk, enigszins financieel ondersteunen van en tegemoet komen aan gemaakte kosten door artiesten.
Werving en actie
Het doen aan fondsenwerving, het houden van (sponsor)acties, crowdfunding en andere (digitale) acties via de eigen website en steunstichtingen, het geven van voorlichting.
Verdere handelingen
Het verrichten van alle verdere handelingen, die met het vorenstaande in de ruimste zin verband houden of daartoe bevorderlijk kunnen zijn.
De Stichting: ‘Embrasse’ betekent ‘omarmen’ en dat is precies wat ze willen met Cultuur in brede zin. Meer informatie is te vinden op: https://cultuurfonds-embrasse.nl/
Foto (Tonnis Hoogland): Dora in ‘haar’ Slotkapel. Ontwerp logo Embrasse: Ewoud de Groot
Klik op één van de afbeeldingen voor een vergroting.