Nieuwjaarsduik Egmond gaat NIET door vanwege voorspelde harde wind
Op deze manier is het te risicovol, aldus de organisatie
Gepubliceerd: 30 december 2024
In verband met de voorspelde harde wind van aanstaande 1 januari heeft de organisatie van de Nieuwjaarsduik Egmond, in overleg met de veiligheidsdiensten besloten om het evenement niet door te laten gaan. De veiligheid zou niet kunnen worden gegarandeerd. Het wordt mensen sterk afgeraden om zelf te duiken. Met deze wind is de zee erg gevaarlijk en er zijn geen hulpverleners aanwezig op het strand. ‘Ondernemers risico is een ding, maar nu hebben we het over de veiligheid van mensen en daar nemen we natuurlijk geen enkel risico mee;, aldus Hidde van der Pol van de organisatie. ‘Het is heel jammer, maar we moeten nu verstandig zijn.’
Afterborrels en gekochte tickets
De afterborrels gaan wel gewoon door in de horeca. In meerdere cafés en restaurants (zoals bij Beachclub Chill, Paviljoen Bad Egmond en Bar ’t Swintje) is muziek aanwezig om er een geslaagde eerste dag van het nieuwe jaar van te maken. Kom dus vooral lekker uitwaaien en wat eten of drinken. Mensen die al een Nieuwjaarsduik ticket hebben besteld zullen de eerste week van het nieuwe jaar het bedrag teruggestort krijgen.
Volgend jaar hoopt de organisatie uiteraard weer op veel aanmeldingen. En beter weer…
De organisatie bedankt al haar vrijwilligers en sponsoren en ziet uit naar een Nieuwjaarsduik in Egmond aan Zee op 1 januari 2026.