Op zoek naar winterbloeiers: een IVN-wandeling door de Wimmenummerduinen
Op zondag 5 januari om 10.30 uur
Gepubliceerd: 3 januari 2025
Om het nieuwe jaar goed te beginnen is het wellicht een goed idee om eens een wandeling door de Wimmenummerduinen mee te maken met een van de IVN-gidsen. Er is – ook in de winter – meer te zien dan je op het eerste gezicht zou denken.
De IVN-gidsen nemen u op de eerste wandeling van dit jaar mee de Wimmenummerduinen in en vertellen u weer enthousiast uit hun rijkelijk gevulde kennis. Deze keer kunt u zelf ook uw aandacht schenken aan bloeiende planten. Bloeien die dan? Ja, ook in de winter is de kans aanwezig dat er bloeiende planten worden aangetroffen. Enkele daarvan zijn de paardenbloem, het madeliefje, de Canadese fijnstraal, het klein kruiskruid en de witte en paarse dovenetel (zie foto RdR). Veel plezier en goed opletten dus. Ook op de grote grazers natuurlijk.
Het ietwat geaccidenteerde parcours gaat deels over smalle paadjes en mul zand (pittig dus). We
vertrekken om 10.30 uur bij het PWN-informatiebord aan het einde van het Nachtegalenpad in
Egmond aan den Hoef.
U verzorgt zelf een toegangskaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van het PWN ( www.pwn.nl/duinkaartkopen ). De wandeling duurt ongeveer twee uur. Een bijdrage (richtlijn € 3,00 per persoon (te betalen met gepast geld)) wordt op prijs gesteld.
U meldt zich van tevoren aan via e-mail: [email protected]. Opgeven tot de dag ervoor. Kijk ook eens op onze lokale website www.ivn.nl/nkl .
Foto (Ruud de Raadt): Een van die winterbloeiers is de bekende dovenetel.