Deel

Singer-songwriter Peter van Vleuten naar De Alkenaer

Vrijdag 10 januari 2025

Singer-songwriter Peter van Vleuten naar De Alkenaer

Op vrijdag 10 januari is het podium voor singer-songwriter en oud-Egmonder Peter van Vleuten. Hij komt naar De Alkenaer met zijn soloprogramma ‘Homegrown & Borrowed’ en zingt zowel eigen songs als werk van liedjessmeden die hem hebben geïnspireerd. Kortom: eigen kweek, gecombineerd met onderhandse leningen. De verbindende factor is het genre, bekend als ‘roots’ of ‘americana’.

Aan bod komen uiteraard nummers van zijn solo-album Once Upon a Song, maar ook gloednieuw eigen werk. Daarnaast brengt Peter een muzikale hommage aan grote singer-songwriters als John Prine, Guy Clark en Kris Kristofferson.

‘Homegrown & Borrowed’ bestaat uit songs en story’s: een mix van muziek met een verhaal en verhalen op muziek. Door de songs te omlijsten met een vertelkader komt de muziek nog meer binnen en krijgt de inhoud een extra dimensie.

Aanvang 20.15 uur
Meer informatie & tickets www.alkenaer.nl

Foto (Ernest Selleger): Oud-Egmonder Peter van Vleuten komt naar De Alkenaer met zijn soloprogramma.

Meer 'Agenda':

Samen veilig online: Praktische tips voor een veilige digitale wereld in het gezin

7 februari 2025

Online bijeenkomst op dinsdag 11 februari

Op dinsdagavond 11 februari van 20.00 -21.15 uur a.s. organiseert GGD Hollands Noorden (gratis) de online bijeenkomst: Hoe was het vandaag online? Samen veilig online: Praktische tips voor een veilige digitale wereld in jouw gezin. Deze bijeenkomst is voor iedereen die meer wil weten over de online wereld van kinderen en jongeren. Ouders en (mede) opvoeders van kinderen tussen de 9 en 18 jaar zijn van harte welkom om deze online bijeenkomst te volgen. Internetspecialist Bas Treur van Slimdigitaal bespreekt samen met Sandra Groenhuijsen van Helpwanted de positieve kanten van het internet én de risico’s die kinderen en jongeren kunnen tegenkomen. Tijdens deze online bijeenkomst krijg je als ouder en medeopvoeder praktische tips en nuttige informatie over het opvoeden van kinderen en jongeren in de digitale wereld: • Hoe ziet het online sociale leven van kinderen en jongeren eruit en hoe blijf je als ouder/opvoeder betrokken? • Wat gebeurt er met content (zoals video's, foto’s, posts) die wordt gedeeld en opgeslagen, vaak zonder dat je het weet?! • Praktische tips om open en eerlijk met je kind te praten over hun online activiteiten en hoe ze veilig online kunnen zijn. • Wat zijn ongewenste online ervaringen, zoals cyberpesten, sexting misbruik en sextortion? Aanmelden Meld je hier gratis aan voor deze online bijeenkomst. Datum, tijd, locatie, kosten en aanmelden Datum: dinsdagavond 11 februari 2025 Tijd: 20.00-21.15 uur Kosten: Gratis Aanmelden: Deelnemers kunnen zich aanmelden via: https://ggdhollandsnoorden.nl/cursussen

Volop activiteiten in zwembad Hoornse Vaart tijdens voorjaarsvakantie

7 februari 2025

En extra openingstijden van 15 tot en met 23 februari

Van zaterdag 15 februari tot en met zondag 23 februari staat de voorjaarsvakantie weer voor de deur. Zwembad Hoornse Vaart pakt uit met extra ruime openingstijden voor recreatieve zwemmers, een gevarieerd aquafitnessprogramma, elke dag gratis animatie, elke middag een 15-meter lange stormbaan in het 50-meterbad én voor de allerkleinsten een Experience Center in het Instructiebad. Tot slot organiseert zwembad Hoornse Vaart extra zwemlessen en een snelcursus voor diploma B en C in de vakantie. Meer informatie over de voorjaarsvakantie is te vinden op www.hoornsevaart.nl/vakantie. Gratis animatie en stormbaan Kinderen die van klimmen, klauteren en glijden houden kunnen hun geluk niet op, want er ligt elke middag de 15 meter lange Water Obstakel Run in het 50-meterbad. Voor de allerkleinsten ligt elke dag het Experience Center in het Instructiebad. Daarnaast is er elke dag gratis animatie. Iedereen kan in de middag gezellig meedoen met de leukste spelletjes in het water waarbij er mooie prijzen te verdienen zijn. Het animatieteam staat garant voor heel veel plezier! Kijk voor het hele programma in de voorjaarsvakantie op www.hoornsevaart.nl/vakantie. Banenzwemmen & Aquafitness Gedurende de voorjaarsvakantie is het 50-meterbad vijf ochtenden per week vanaf 07.00 uur geopend voor banenzwemmers die hun conditie op peil willen houden. In het weekend is het banenzwemmen mogelijk vanaf 09.00 uur. Daarnaast is er een aquafitness programma samengesteld. Extra zwemlessen & snelcursus B en C Op verschillende dagen in de voorjaarsvakantie kunnen kinderen deelnemen aan de extra zwemlessen in zwembad Hoornse Vaart in Alkmaar. Op deze dagen zullen er lessen aangeboden worden voor verschillende niveaus. Iedereen – ook kinderen die geen zwemles volgen bij Alkmaar Sport – is van harte welkom om deel te nemen aan de extra zwemlessen. Meer informatie over de extra zwemlessen is te vinden via www.hoornsevaart.nl/vakantie-zwemlessen. Tevens organiseert zwembad Hoornse Vaart een snelcursus voor het B- en C-diploma. In zwembad De Hout is het mogelijk om het B-diploma binnen 3 dagen en het C-diploma binnen 5 dagen te halen. Meer informatie over de snelcursus is te vinden via www.hoornsevaart.nl/snelcursus

Tropical Weekend bij JOEB op 21 en 22 februari

7 februari 2025

De line-up is bekend dus koop nu je kaarten

Tropical Weekend bij JOEB op 21 en 22 februari De line-up is bekend dus koop nu je kaarten Bij JOEB (Jongeren Organisatie Egmond-Binnen) maken ze zich op voor een tropisch feest. Maak je klaar voor een waanzinnige zaterdagavond met de heetste beats, coole vibes en een line-up die je niet wilt missen! De zomer komt op zaterdag 22 februari om 20.00 uur naar Visweg 45a. Scoor je tickets op: www.joeb.nl/party Dit is een 18+ evenement. Let's get this party started!

Optredens en evenementen in Café de Taverne

7 februari 2025

Van vrijdag 7 tot en met zondag 9 februari

Vrijdag 7 februari Singles Club Taverne Iedere vrijdagmiddag zetten we pakweg 700 singles klaar en twee Technics draaitafels en dan mag een ieder die het leuk vindt plaatjes draaien om de vrijdagmiddagborrel op te leuken. Er hebben zich ondertussen al 11 DJ's aangesloten bij deze gezellige club en wie het wil kom erbij! Vanaf 17:00 tot 21:00 gaan we genieten van de Singles Club DJ's en andere DJ's die zich spontaan aanmelden. Van 17.00 - 21:00 uur, alle leeftijden, gratis entree Vrijdag 7 februari Freaky Friday met DJ Salinas Vrijdag kan er weer gedanst worden in de Taverne! Deze avond niet alleen maar old school funk en disco, maar ook early nineties house en hedendaagse hits. Uit de collectie van DJ (Salinas) Gerard, bekend en berucht van destijds The Club en de Berger Meermin, en nu van diverse clubavonden in oa. Victorie. Tussen 22:00 en 03.00 uur, 20+, gratis entree Zaterdag 8 februari Taverne Live : Iron Maiden Tribute Run To The Hills, Rime Of The Ancient Mariner, Number Of The Beast en nog wat van die metaalwaren worden snoeihard en kakstrak uitgevoerd door Sally Mometti (zang, Rubber), Daniel Raposo (gitaar, The Metallicas, The Lau), Patrick Kuschel bas(The Upsessions, Amsterdelics) Noel Van Eersel (drums, Osdorp Posse, Lovell's Blade), David Aferiat (gitaar Metallicas, Savage Beat, De Bijwerking, De Damp) Aanvang 21:00, vrij entree Zondag 9 februari Taverne Live : Dean Presley & Band Dean Presley is een jonge singer-songwriter uit Alkmaar, die zijn inspiratie haalt uit de pop, (soft)rock en country uit de late jaren 60 en de vroege jaren 70. In zijn songs hoor je soms klanken die doen denken aan The Eagles, The Beatles of CSNY, maar voor alles klinken zijn nummers als Dean Presley. In de zomer van 2024 is hij druk bezig geweest met het opnemen van zijn op 8 december uitgekomen debuutalbum. De plaat brengt je terug naar je eerste breakup, laat je stilstaan bij mensen die je kwijt bent geraakt, maar laat je vooral voelen wat dankbaarheid is. Voor het opnemen van de plaat heeft hij een 'dreamteam' samengesteld van muzikanten die hij zelf waardeert om hun speelstijl. Hij werkte met Diederik Nomden (Analogues, Johan, Daryll Ann), Rolf Verbaant (Guus Meeuwis, Douwe Bob), David Gram (Tim Knol) en Kees Schaper (The Kik, Tim Knol) Aanvang 16:00, vrij entree

Presentatie van Peter de Waard in Bibliotheek Heiloo

31 januari 2025

Over zijn boek 'Alles moet weg'

Op vrijdag 7 februari om 14.30 uur houdt schrijver, journalist en columnist Peter de Waard een presentatie in Bibliotheek Heiloo, over zijn boek en de lotgevallen van Winkelcentrum ‘t Loo.

Ed Bausch in ‘Kopstukken’ van RTV80

31 januari 2025

Ook schrijver van Egmonds nieuws

Ed Bausch uit Bergen is vanaf maandag 3 februari de gast van Ruud Bredewold in het programma Kopstukken op RTV80 TV. Bausch groeide op in Vlaardingen en was als relatief stil jongetje vooral gewend te kijken en te luisteren. Hij studeerde in Leeuwarden Welzijnsvraagstukken en Klinische Psychologie maar cultuur is zijn passie. Zo produceerde hij in Leeuwarden dansproducties en festivals, was hij theaterdirecteur en organisator van bijvoorbeeld optredens van Herman Brood en Golden Earing. De Bergenaar is oprichter van Stichting Kunstgetij en actief als cultuurpromotor en organisator van evenementen, bijeenkomsten, exposities en optredens in de gemeente Bergen. Voor zijn langdurige inzet in culturele zin kreeg hij in oktober 2024 de Muzepenning van de gemeente Bergen. Ed Bausch is duidelijk geïnteresseerd in mensen en de maatschappij in brede zin. Daarom werkte hij in Leeuwarden als eindredacteur voor de lokale omroep en is hij in Bergen voorzitter van PvdA Bergen. Daarnaast schrijft Bausch artikelen voor Nieuwsblad Bergen. Bausch houdt van zijn woonomgeving. "Ik zat op mijn vijfde jaar op een duin in Bergen en zag de grootsheid van de wereld. Dat heeft mij nooit meer losgelaten." De Bergenaar krijgt veel energie van wandelen. "De wereld instappen en zeggen: hallo hier ben ik. Hoe ben jij, wereld, vandaag? En dat dralend ervaren. Dat geeft een boost in de dag." Onder andere hiérover vertelt hij in Kopstukken. En wat vindt Bausch van de commotie rond Lucebert? Dat vertelt hij zelf in Kopstukken. Ed Bausch vertelt dus over zijn werk en persoonlijke leven, zoals dat geldt voor alle gasten in Kopstukken, afkomstig uit Camperduin tot Egmond-Binnen. Ook tijdens dit gesprek maakt beeldend kunstenaar Pauline Bakker een uniek kleiportret van de gast. Speciaal voor de lezers van de Flessenpost is hier de primeur van de achtenveertigste aflevering van Kopstukken, gast is Ed Bausch uit Bergen . Klik op de link voor het filmpje: https://youtu.be/D7DyZrSH61Y

Zomerfestival 2025 in Egmond aan den Hoef staat alweer in de steigers

31 januari 2025

Van 10 tot en met 13 juli is is het vier dagen lang spektakel in Egmond aan den Hoef

'Er komen weer een aantal bekende artiesten naar Egmond', zegt Ron Tervoort van de organisatie van het Zomerfestival Egmond. 'Het programma is zo goed als rond en er is voor alle leeftijden weer genoeg te beleven.' In de save-the-date-poster is alvast een hint gegeven over het programma. Net als vorig jaar trapt het Zomerfestival af met de kortebaandraverij en zullen ook de vrijdagmiddagborrel en Bankoe-games weer op het programma staan. Natuurlijk staan er ook weer kermisattracties voor de jeugd en is het een feest voor het hele gezin. Traditioneel is het zomerfestival in het tweede weekend van juli: 10 t/m 13 juli 2025. Nieuwe foto’s en inschrijvingen Mis de inschrijving van de Bankoe-games niet. Hou hiervoor de sociale en de lokale media in de gaten. Afgelopen week heeft de organisatie meer foto’s van 2024 op de website gezet. Als je erbij was sta je er misschien wel op. De foto’s zijn te zien en te downloaden op www.zomerfestivalegmond.nl. Het Zomerfestival De organisatie streeft ernaar weer een gastvrij evenement neer te zetten waar iedere leeftijdscategorie zich welkom voelt. Het Zomerfestival Egmond vindt plaats van donderdag 10 t/m zondag 13 juli 2025 in Egmond aan den Hoef. Kijk voor actuele informatie op www.festivalegmond.nl.

Wedstrijdje legpuzzelen in De Schulp. Meedoen?

31 januari 2025

Schrijf je nu in voor woensdag 26 februari

Houd je van legpuzzelen en ben je een goede teamspeler? Schrijf je dan in voor de wedstrijd legpuzzelen op woensdagavond 26 februari 2025 in dorpshuis De Schulp. Een evenement voor jong en oud! Aanmelden kan per team van maximaal 4 personen, de samenstelling en naam mag je zelf bepalen. Elk team maakt dezelfde puzzel van Jan van Haasteren van 1000 stukjes. De wedstrijd start om 19.00 uur en stopt om 22.00 uur. Elk team mag de legpuzzel na afloop mee naar huis nemen. Inschrijven kan tot en met donderdag 20 februari via de mail of app. Het inschrijfgeld bedraagt per team € 35 inclusief koffie en thee. Zodra we de betaling hebben ontvangen, is je plekje gereserveerd! Schrijf snel in want vol = vol! Geef je op via [email protected] of via een app aan 0627033222.

Laat je verrassen door de (soms natte) wonderen van de natuur

7 februari 2025

Start bij bezoekerscentrum Duinheide (voorheen De Schaapskooi)

Wat is er dan leuker dan vroeg op pad voor een heerlijke winterwandeling? Goed ingepakt, met laarzen aan en met rooie koontjes. Op zondag 9 februari neemt IVN gids Jos Bos u weer mee voor een heer-lijke, leerzame en vrolijke wandeling door het bos van PWN bij de Duinhei-de (voorheen Schaapskooi) Bergen. Mooie, bijzondere dingen zien die soms je fantasie prikkelen. Op wat voor ondergrond lopen wij eigenlijk in dit prachtige duingebied? En waar komt het eigenlijk oorspronkelijk vandaan? Wat is het effect van nat, droog - hoog, laag - open en dichte duinen - wel of geen begrazing op, vogels, insecten en op vegetatie. Met een IVN-gids op pad voor een duin- en boswandeling; zoeken naar diersporen, vogels, paddenstoelen, bomen, struiken, bessen en mossen, “de koning van het bos” en ook de “moeder van het bos”. Kortom een wandeling vol aangename en mooie verrassingen voor het hele gezin! De start is om 10.15 bij de parkeerplaats Uilenvangerweg (ligt aan de Zeeweg naar Bergen aan Zee vlakbij de schaapskooi ca. 300 meter na de rotonde rechts). Het einde is rond 12 uur bij de Duinheide. Er wordt een bijdrage gevraagd van 3,00 pp, kinderen gratis. Een duinkaart is verplicht voor het Noord-Hollands Duinreservaat (er is een kaart-automaat bij de parkeerplaats). Op stap met de IVN gids met de laarzen aan. (Laarzen worden sterk aanbevolen i.v.m. dat de beheerder PWN er streng op toeziet dat men op de bestaande wandelpaden blijft)

Ontdek hoe vrije tijd vroeger werd beleefd tijdens lezing in Museum BroekerVeiling

31 januari 2025

Historicus Arie Kaan neemt je mee op deze 'trip down memory lane'

Wat deden mensen vroeger om te ontspannen in de omgeving van Langedijk? Hoe zijn deze tradities en gewoonten in de loop der tijd veranderd? Op zondag 9 februari 2025 neemt historicus Arie Kaan je mee op een boeiende reis door de geschiedenis van vrije tijd in Langedijk. In deze lezing staan de ontspanningsactiviteiten van mannen, vrouwen en kinderen centraal. Van traditionele sporten zoals kolven tot de oprichting van de eerste voetbalvereniging, en van levendige kermissen tot verenigingen voor toneel, muziek en zang – ontspanning was een belangrijke factor in het dagelijks leven en het sociale samenkomen in de gemeenschap. Wanneer ontstonden deze verenigingen? En hoe hebben ze bijgedragen aan het samenbrengen van mensen? Arie Kaan illustreert zijn verhaal met unieke verhalen, historische voorwerpen en foto’s die een bijzonder inkijkje geven in het sociale leven van vroeger en nu. Een unieke gelegenheid voor iedereen die geïnteresseerd is in de geschiedenis van de regio en de ontwikkeling van het dagelijks leven. Praktische informatie: Datum en tijd: Zondag 9 februari 2025, om 14.00 uur Locatie: Museum BroekerVeiling Toegang: Gratis (consumpties voor eigen rekening) Aanmelden Wil je deze inspirerende lezing niet missen? Meld je dan aan via [email protected] o.v.v. Lezing Ontspanning vroegere tijden.

Vier Valentijn op de discoavond van De Beeck!

31 januari 2025

In een romantische sfeer

Op vrijdag 14 februari staat de discoavond in het Bergense zwembad De Beeck in het teken van Valentijn. Voor de speciale XL Valentijndsdisco tovert De Beeck het bad om in een romantisch en sfeervolle locatie. Tijdens deze disco XL is er gezellige animatie. De deuren openen om 19.30 uur, entree bedraagt € 9,50 inclusief limonade. Elke vrijdag organiseert De Beeck een discoavond speciaal voor kinderen tot 13 jaar waarbij kinderen lekker kunnen zwemmen, dansen en lachen. Een aantal keer per jaar is dit een speciale XL editie. Ontmoet jij Cupido? De Valentijnsedite, op vrijdag 14 februari, belooft speciaal te worden. Naast de nieuwste hits en heerlijke liefdesliedjes pakt Holland Sport uit met verrassende animatie en een feestelijke sfeer. Kinderen worden uitgenodigd hun maatje mee te vragen om samen deel te nemen aan de gratis activiteiten in het bad. Misschien kom je Cupido wel tegen! Meer informatie De disco is speciaal voor kinderen tot 13 jaar. Een A-diploma is verplicht. Tickets zijn uitsluitend verkrijgbaar via de website. Meer informatie over deze bijzondere avond is te vinden op de website van De Beeck www.debeeck.nl/xldisco.

Optredens in Cafè de Taverne

31 januari 2025

Komende dagen weer volop sfeer en swingen in De Taverne

Vrijdag 31 januari Singles Club Taverne Iedere vrijdagmiddag zetten we pakweg 700 singles klaar en twee Technics draaitafels en dan mag een ieder die het leuk vindt plaatjes draaien om de vrijdagmiddagborrel op te leuken. Er hebben zich ondertussen al 11 DJ's aangesloten bij deze gezellige club en wie het wil kom erbij! Vanaf 17:00 tot 21:00 gaan we genieten van de Singles Club DJ's en andere DJ's die zich spontaan aanmelden. Van 17.00 - 21:00 uur, alle leeftijden, gratis entree Vrijdag 31 januari Thank God It's Friday met DJ's Frank en Guido Check: https://www.youtube.com/watch?v=yjQETalRpdg DJ's Frank en Guido draaien de lekkerste disco, funk en soul en alles wat verder meeblerbaar en dansbaar is. Het maakt niet uit of het 70's , 80' 90's of 00's is, als het maar knalt en beweegt. Dansen!!! Tussen 22:00 en 03.00 uur, 20+, gratis entree Zondag 2 februari Taverne Live : Sloops! Check: https://www.youtube.com/watch?v=1iYFFdLg88c Sloops bestaat uit een vijftal twintigers met een uit de hand gelopen passie voor muziek. Sloops is ontstaan uit een samenvoeging van een bluesrock-project en een jazz- en funk-project gedurende de coronazomer in 2021. Deze bijzondere maar toch prettige klik werkte beter dan gedacht, want ondertussen staan Puck Willemse (toetsen, synths), Simon Groot (gitaar), Freek Kup (drums) en Merel Heijne (vocalen) in de startblokken om het debuutalbum van "Sloops" begin 2025 uit te brengen. Qua sound brengt Sloops een frisse, opzwepende mix van groovende funk met rock- en jazz-invloeden. Kortgezegd: progressive funk. Als band zijn zij altijd op zoek naar een nieuw en origineel geluid en zijn zij niet bang om hiervoor out of the box te denken. De combinatie van de verschillende muzikale achtergronden van de bandleden is hiervoor de perfecte voedingsbodem. Muziek van Sloops is dansbaar, onverwachts en vol energie! Aanvang 16:00, vrij entree

Bohdi & Titus zorgen voor Keltisch sfeertje in Muziekcafé Soigné

24 januari 2025

Zondag 26 januari om 16 uur

Een optreden van BODHI & TITUS is een optreden van improviseren, entertainen en zingen. En dan vooral meezingen! Van prachtige Ierse en Schotse ballads tot (pub)songs. En zo nodig met het gelijktijdig heffen van een goed glas op elkaars gezondheid. Alles met de sfeer, warmte en gezelligheid van een echte Ierse pub. Sláinte! Het programma 'ON CELTIC ROADS!' bestaat uit prachtige Ierse en Schotse ballads tot bekende (pub)songs, afgewisseld met mooie en humoristische anekdotes. Afhankelijk van de gelegenheid wordt er ook Nederlandstalig gezongen, erg leuk voor de afwisseling! Bodhi zingt en begeleidt zichzelf op gitaar. Daarnaast speelt zij op de bodhrán (Ierse trom) en spoons. Titus zingt met onvervalst Iers accent en begeleidt op gitaar, Ierse bouzouki, banjo en mandoline. Dus: liefhebbers van Celtic muziek komen 26 januari van 16.00 tot 18.00 uur helemaal aan hun trekken in muziekcafé Soigné aan de Adelbertusweg 31 te Egmond-Binnen. De entree is gratis, in de pauze gaat de pet rond voor een vrijwillige bijdrage. Reserveren is vanwege het beperkt aantal zitplaatsen noodzakelijk op [email protected].

GEANNULEERD GEANNULEERD Theater Toemaar brengt “OUD EN NIEUW” bij PostaanZee

24 januari 2025

Op zondag 2 februari

Het had zo mooi kunnen worden, maar helaas is de voorstelling vanwege ziek en zeer geannuleerd. Of en wanneer het nu gaat plaatsvinden is niet bekend. Het nieuwe jaar begint feestelijk! Theater Toemaar staat te popelen om iedereen op zondag 2 februari om 14.30 uur te verrassen met hun nieuwe programma "OUD EN NIEUW". Deze middag belooft een feest te worden vol herkenbare toppers van toen én nieuwe nummers van nu. De voorstelling vindt plaats bij PostaanZee, dé ontmoetingsplek in Egmond aan Zee. Fans, vrijwilligers en iedereen die Theater Toemaar een warm hart toedraagt, zijn van harte uitgenodigd. Toegang De entree is vrij, maar een bijdrage naar draagkracht is welkom in het vogelhuisje van PostaanZee. Mis het niet! Zondag 2 februari belooft een middag vol muziek, gezelligheid en verbinding te worden. Theater Toemaar heeft er zin in – u ook? PostaanZee, Voorstraat 82 in Egmond aan Zee Wij verheugen ons erop u te zien!

Stamppotmakers, ijsbereiders, stoofschotelkunstenaars en visbakkers gezocht voor de Hoever Dinnerclub

24 januari 2025

Hongerige magen moeten wel gevuld kunnen worden

De Dinnerclub in Egmond aan den Hoef kent inmiddels al een jarenlange traditie. Gewillige eters gaan op stap en komen bij drie adressen om een voor-, hoofd- en nagerecht naar binnen te werken. Maar dan moet je natuurlijk wel mensen hebben die dat willen bereiden.

Optredens en evenementen in de Taverne 24 – 26 januari

24 januari 2025

Met o.a. Lorena & The Tide (foto)

Iedere vrijdagmiddag zetten we pakweg 700 singles klaar en twee Technics draaitafels en dan mag een ieder die het leuk vindt plaatjes draaien om de vrijdagmiddagborrel op te leuken. Er hebben zich ondertussen al 11 DJ's aangesloten bij deze gezellige club en wie het wil kom erbij! Vanaf 17:00 tot 21:00 gaan we genieten van Singles Club DJ's Peter van Vleuten en Borg Exelmans en andere DJ's die zich spontaan openbaren. Van 17.00 - 21:00 uur, alle leeftijden, gratis entree

Hurryman viert Valentijnsdag in De Alkenaer

7 februari 2025

Schoorlse muzikant zingt liedjes vanuit zijn ziel

Hurryman doet wat hij het liefste doet, liedjes zingen vanuit zijn ziel. De meeste gaan over verlies en verlangen en zijn soms een tikje dramatisch en donker. Maar bij Hurryman gloort er altijd hoop, de depressie trekt voorbij, de melodieën blijven hangen. Ooit alleen in het Engels, maar sinds een aantal jaren zijn daar bewerkingen van Nederlandse gedichten bijgekomen. Hier komt binnenkort een cd van uit. Tipje van de sluier.... Als speciale gast komt de Hoornse gitarist Pieter Baas meedoen. Reserveer een plekje voor 14 februari, het is ook nog eens Valentijnsdag, dus grijp je de kans om je (al dan niet geheime) geliefde uit te nodigen en te komen kijken en luisteren in 1 van de leukste nieuwe plekken van Alkmaar. Hurryman is het alias van de Schoorlse Rob van der Plas. Al sinds het begin van de jaren tachtig is hij actief in de muziekwereld. Eerst als bandlid van the Spivs, later maakte hij deel uit van King’s Cross en Hurrymania. Nu treedt hij alweer jaren solo op als Hurryman, maar voor de allereerste keer in De Alkenaer. En dan ook nog op Valentijnsdag. ‘Ga er iets mee doen, denk ik…;-)’ Vrijdag14 februari 2025 Aanvang 20.15 uur Tickets € 12,50 Cultureel Podium De Alkenaer, Ritsevoort 36, Alkmaar www.alkenaer.nl

Egmond loopt komend weekend weer vol met sportievelingen…

24 januari 2025

Met 9700 deelnemers uitverkochte wandelmarathon zorgt voor twee dagen (wandel)plezier

Komend weekend, op zaterdag 25 en zondag 26 januari, staat Egmond aan Zee en omgeving in het teken van de uitverkochte 20e editie van de Egmond Wandel Marathon. Ruim 9.700 deelnemers gaan genieten van een van de mooie routes van 10,5, 15 en 21,1 km over het strand en door het Noordhollands Duinreservaat. De eerste voorzichtige weersvoorspellingen beloven een mooi wandelweekend. Vanuit Sporthal de Watertoren starten 7.500 wandelaars op zaterdag 25 januari aan de Zuidroute. Een dag later wandelen 5.500 deelnemers de Noordroute. Ruim 3.200 deelnemers hebben een weekendticket en wandelen op beide dagen van de Egmond Wandel Marathon mee. De Egmond Wandel Marathon is populair bij wandelaars uit binnen- en buitenland. Wandelaars uit Groningen, Limburg en Zeeland zullen komend weekend uren reizen om aan de start te staan in het kustdorp. Maar ook veel wandelaars uit de regio gaan de routes over het strand en door de duinen ontdekken. Alkmaar is de plaats waar de meeste wandelaars vandaan komen. Ook Castricum en Heerhugowaard staan hoog in dat lijstje. Meer dan 150 deelnemers zijn afkomstig uit de drie Egmonden en wandelen daarmee komend weekend een thuiswedstrijd. Naast Nederlandse deelnemers staan ook internationale wandelaars uit onder meer Duitsland, Italië, Spanje en Zwitserland aan de start in Egmond aan Zee. Twee dagen genieten van de natuur Zaterdag is de Zuidroute richting Egmond-Binnen en Castricum aan Zee het decor van de Egmond Wandel Marathon. Om 08.00 uur klinkt het startsignaal voor de 15 en 21,1 km en een uur later mogen de wandelaars van de kortste afstand op pad. Een dag later ontdekken de wandelaars de Noordroute. Via het strand wordt er koers gezet in de richting van Bergen aan Zee en de Schoorlse Duinen. ’s Middags zal er tijdens het finishfeest in Sporthal de Watertoren met de cheque-uitreiking speciale aandacht zijn voor PWN, het goede doel van het evenement. Egmond schoon achterlaten Het doel van de Egmond Wandel Marathon is om de ecologische voetafdruk zo klein mogelijk te houden en een bijdrage te leveren aan het behoud van de mooie natuur in de omgeving. Wandelaars wordt gevraagd om zwerfafval van het strand en uit de duinen mee te nemen naar de finish. Daar kan het ingeleverd worden bij de eigenaren van Gejut uit Egmond aan Zee, die mooie kunstwerken maken van zwerfafval om aandacht te vragen voor milieuvervuiling. Zo laten de organisatie en wandelaars Egmond aan Zee en omgeving schoner achter dan hoe het aangetroffen werd. Het hele weekend gezelligheid Het wandelweekend begint al op vrijdag 24 januari in Sporthal de Watertoren. Hier kunnen deelnemers tussen 17.00 en 20.00 uur genieten van livemuziek en met een reservering aanschuiven bij de Boerenkoolmaaltijd, waar oer-Hollandse boerenkoolstamppot met rookworst wordt geserveerd. Ook op zaterdag 25 en zondag 26 januari wordt er in de sporthal voor livemuziek gezorgd en is de Wandel Expo met stands van exposanten voor iedereen gratis toegankelijk. Zondagmiddag wordt op het finishfeest de cheque met het door de wandelaars opgehaalde bedrag uitgereikt aan het goede doel PWN.

Lekker swingen op je ‘eigen muziek’ bij Café de Taverne in Bergen

17 januari 2025

Snel reageren, dan kun je er nog bij

Vrijdag 17 januari Singles Club Taverne Iedere vrijdagmiddag zetten we pakweg 700 singles klaar en twee Technics draaitafels en dan mag een ieder die het leuk vindt plaatjes draaien om de vrijdagmiddagborrel op te leuken. Er hebben zich ondertussen al 11 DJ's aangesloten bij deze gezellige club en wie het wil kom erbij! Vanaf 17:00 tot 21:00 gaan we genieten van Hans Willen en Diederik, Von van Lin en Lin van Von en andere DJ's die zich spontaan openbaren Van 17.00 - 21:00 uur, alle leeftijden, gratis entree

Samen kerken in Egmond

17 januari 2025

Op woensdag 22 januari om 19.30 uur in de Protestantse kerk

Op woensdagavond 22 januari is er om 19.30 uur in de Protestantse kerk van Egmond aan Zee (Trompstraat 2) weer de jaarlijkse vesper in de Week van Gebed. Tijdens deze week komen overal ter wereld kerken samen om gezamenlijk te bidden en te vieren. Al de verschillen die er zijn vinden we minder belangrijk dan het geloof dat ons samen draagt.

Avontuurlijke Spelavonden bij PostaanZee: Het Begin van Epische Verhalen!

17 januari 2025

Ben jij een bordspelliefhebber en op zoek naar een gezellige en ontspannen bordspel omgeving? Markeer dan alvast je agenda voor de extra spelavonden op donderdag 6, 13 en 27 februari om 19:00 uur in ontmoetingscentrum PostaanZee! Onze avonden zijn perfect voor wie van een rustige en vriendelijke sfeer houdt. Laat je meeslepen in werelden van fantasie, strategie en vooral veel plezier! Waarom je erbij moet zijn: - Verbind: Ontmoet medespelers die dezelfde passies delen. - Speel: Geniet van een breed scala aan spellen, van coöperatief tot competitief. - Ontspan: In een warme omgeving waar je helemaal jezelf kunt zijn. Of je nu je pionnen strategisch plaatst of gewoon komt genieten van een gezellig spel, iedereen is welkom! Locatie: PostaanZee, dé plek waar de mooiste avonturen beginnen. Voorstraat 82A, 1931 AN Egmond aan Zee.

Egmonders exposeren in De Kapberg

17 januari 2025

Vanaf vrijdag 17 januari

Galerie de Kapberg opent het jaar 2025 met een tentoonstelling van drie Egmondse kunstenaars: Cees Broersen (Egmond aan den Hoef), Annabeth Zwaan (Egmond aan Zee) en Gerard Melker (Egmond-Binnen). Cees Broersen heeft in de rust en stilte van de Lock-downs tijdens de coronapandemie inspiratie gekregen voor het maken van nieuw werk. Hij begon aan een serie geometrische abstracte schilderijen. Als uitgangspunt voor zijn nieuwe werk had hij voor zichzelf drie regels opgesteld. Het moesten vierkante schilderijen worden omdat vierkant om een duidelijke en heldere compositie vraagt. Voor de rust mochten er alleen horizontale en verticale lijnen in en de kleuren beperkte hij tot het primaire rood, geel en blauw, aangevuld met wit en zwart. Naar eigen zeggen werkte hij als een iconen schilderende monnik en zo ontstond er een serie van twaalf werken met uiteenlopende composities. Annabeth Zwaan werd geboren aan de boulevard in Egmond aan Zee. Als kind had ze dagelijks te maken met natuurelementen als zand, zon en wind. Bewondering voor de natuur in haar vele facetten zal daar al haar oorsprong hebben gevonden. Nu woont ze, iets verder van de kust, nog steeds in de Egmonden en geniet van een ecologische tuin. Deze geeft haar veel inspiratie door observaties van planten en dieren. Zo gebruikt ze bladeren en bloemen uit de tuin om afdrukken te maken op textiel in een proces dat ecoprinten wordt genoemd. Vaak verschijnen er verrassende afdrukken van verschillende bladvormen en kleuren op de stof die ze dan vervolgens op een vrije manier bewerkt met naald en draad tot organische vormen, beweging, ritme en lijn, soms met een onderliggende boodschap Het medium van Nathalie Wijker is papier. Haar papieren insecten, vogels en planten zijn natuurgetrouw weergegeven, zozeer dat de toeschouwer vaak twee keer moet kijken om te zien dat het hier papierkunst betreft. Op het eerste gezicht zien de papieren creaties in 3D er esthetisch en decoratief uit en lijkt het werk vooral over 'de natuur' te gaan, maar eigenlijk gaat het Wijker meer om hoe de mens zich door de eeuwen heen tot de natuur verhoudt, en wat dat voor gevolgen heeft. De zolder van de Kapberg is speciaal voor deze expositie omgetoverd tot een 'papieren wunderkammer'. Met deze installatie in papier geeft Wijker uitdrukking aan samenhang, symbiose en kwetsbaar evenwicht. De tentoonstelling is te zien van vrijdag 17 januari t/m zondag 16 februari Openingstijden: vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. De toegang is zoals altijd gratis. De feestelijke opening zal zijn op zondag 19 januari om 15.00 uur. U bent van harte uitgenodigd Adres: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Meer informatie op: www.galeriedekapberg.nl

Winterse duin- en strandwandeling met de IVN

17 januari 2025

Op zondag 19 januari

Zondag 19 januari nemen IVN gidsen u mee naar mooie plekjes in de duinen en gaan samen met u jutten op het strand. De route gaat (voorzover de waterstand op dat moment het toelaat) door de kalkrijke duinen ten zuiden van Bergen aan Zee waar in deze tijd al veel valt te ontdekken. Ook komen we daar veel “kwarrige” eiken tegen zoals je op de foto kunt zien. Op de terugweg over het strand wordt actief gejut: verzamelen van allerlei spullen die op het strand zijn te vinden. Haaieneieren, veen, bijzondere schelpen, flessenpost(?), …. Altijd weer een verrassing wat de zee aan land brengt. Soms is het veel, soms is het weinig, maar altijd interessant. Alle bijzondere zaken worden meegenomen en bij terugkomst in het gebouw Parnassia wordt hierover uitleg gegeven onder het genot van een kopje koffie, thee of fris. Het is geen lange wandeling en dus ook geschikt voor kinderen. De totale lengte van de route is ca 4,5 km en wordt in een rustig tempo, met veel stops onderweg, gewandeld. Het advies is wel om wandelschoenen aan te trekken en warm te kleden. De start van de wandeling is op zondag 19 januari om 10 uur bij het IVN Parnassiagebouw te Bergen aan Zee. Dit gebouwtje bevindt zich ter hoogte van Paulineweg 7 in het park. De hele excursie inclusief uitleg duurt ca 2 uur. Zorg wel voor een PWN-duinkaart. (na de rotonde bij begin Bergen aan Zee rechtdoor en dan eerste weg links Paulineweg.) Deelname € 3,00, kinderen gratis.

Theater Poppekus tijdens voorleesdagen in ’t Loo

17 januari 2025

... en leest op 25 januari voor uit ‘Rinus’- Het prentenboek van het jaar

Tijdens de Nationale Voorleesdagen (22 januari - 1 februari 2025) leest in Winkelcentrum ’t Loo het welbekende Theater Poppekus voor uit “Rinus”. Het boek van Ingrid en Dieter Schubert is gekroond tot Prentenboek van het Jaar 2025.

Veel verkeersmaatregelen tijdens Egmonds sportweekend

10 januari 2025

Een gewaarschuwd mens...

Komend weekend, zaterdag 11 en zondag 12 januari, staat Egmond weer in het teken van twee grote sportevenementen. Op zaterdag wordt de Strandrace GP Groot Egmond-Pier-Egmond gereden. Op zondag wordt alweer voor de 50e keer de NN Egmond Halve Marathon gelopen. Jaarlijks trekken beide sportevenementen een groot aantal deelnemers en bezoekers. Om alles in goede banen te leiden is het noodzakelijk om (veel) verkeersmaatregelen te nemen.

Wandelmarathon voor de zondag uitverkocht: zaterdag biedt nog wel plek

10 januari 2025

Evenement gaat voor kleine ecologische voetafdruk

Populaire Egmond Wandel Marathon gaat ook dit jaar voor kleine ecologische voetafdruk Startbewijzen voor de zondag zijn al uitverkocht, meewandelen op zaterdag kan nog Op zaterdag 25 en zondag 26 januari staat Egmond aan Zee in het teken van de 20e editie van de Egmond Wandel Marathon. De wandelaars genieten langs routes van 10,5, 15 en 21,1 km van het strand en het uitgestrekte duingebied. Inmiddels staan er al meer dan 9.000 enthousiaste deelnemers ingeschreven voor dit winterse wandelweekend. De inschrijving is nog geopend tot en met zondag 19 januari. Het wandelweekend in Egmond aan Zee is ook dit jaar weer populair. Vorig jaar raakte de Egmond Wandel Marathon al vroegtijdig uitverkocht en ook nu komt de deelnemerslimiet in zicht. De weekendtickets en startbewijzen voor zondag zijn al uitverkocht. Het is nu alleen nog mogelijk om in te schrijven voor de zaterdag, waarop de mooie Zuidroute richting Egmond-Binnen en Castricum aan Zee gewandeld wordt. Wandelen voor een kleine voetafdruk Sportorganisatie Le Champion heeft duurzaamheid hoog in het vaandel staan en de Egmond Wandel Marathon is, met routes over het strand en door het Noordhollands Duinreservaat, bij uitstek het evenement dat zich goed voor dit thema leent. Het doel van de Egmond Wandel Marathon is om de ecologische voetafdruk zo klein mogelijk te houden en een bijdrage te leveren aan het behoud van de mooie natuur in de omgeving. Zo is duinbeheerder PWN ook dit jaar als het officiële goede doel aan de Egmond Wandel Marathon verbonden. Naast de vrijwillige bijdragen aan PWN en het doel van de organisatie om zelf zo duurzaam en ecologisch mogelijk te zijn, worden deelnemers gevraagd om zwerfafval van het strand en uit de duinen mee te nemen naar de finish. Daar kan het ingeleverd worden bij de eigenaren van Gejut uit Egmond aan Zee, die mooie kunstwerken maken van zwerfafval om aandacht te vragen voor milieuvervuiling. In Sporthal de Watertoren staat ook dit jaar tijdens de Egmond Wandel Marathon een afvalhub, waar wandelaars en bezoekers van de sporthal hun afval in moeten leveren. Door bij de afvalhub afval te scheiden kunnen er zoveel mogelijk afvalstromen apart worden ingezameld en kan er meer worden gerecycled. Volop gezelligheid Het wandelweekend begint al op vrijdag 24 januari in Sporthal de Watertoren. Hier kunnen deelnemers tussen 17.00 en 20.00 uur genieten van livemuziek en met een reservering aanschuiven bij de Boerenkoolmaaltijd, waar oer-Hollandse boerenkoolstamppot met (vegetarische) rookworst wordt geserveerd. Ook op zaterdag 25 en zondag 26 januari wordt er in de sporthal voor livemuziek gezorgd en is de Wandel Expo met stands van verschillende exposanten voor iedereen gratis toegankelijk. De start van jouw wandeljaar Wil jij deze maand ook samen met je wandelvrienden en -vriendinnen genieten van de mooie omgeving van Egmond aan Zee? Schrijf je dan vandaag nog in voor je favoriete afstand via www.egmondwandelmarathon.nl. De inschrijving is geopend tot en met zondag 19 januari.

De bijzondere barok van Black Pencil in de Ruïnekerk

10 januari 2025

Met respect, kennis en verfijning wordt de mooiste muziek van haar historische plaats getild

Een nieuwe benadering van muziek en ongehoorde combinaties. Black Pencil is een game changer band met ongeveer duizend jaar muziekgeschiedenis als speelveld. De mogelijkheden van een enorme collectie blokfluiten, panfluiten, altviool, accordeon en percussie zijn eindeloos – net als de nieuwsgierigheid en fantasie van de vijf musici. Met respect, kennis en verfijning wordt de mooiste muziek van haar historische plaats getild. De rijke stoet aan dansen wordt weerspiegeld in de uitbundige muziek van Vivaldi; populariteit in een nieuwe vorm. Daartegen plaatsen zij hun succesvolle arrangementen van delen uit Bachs Kunst der Fuge en de uitbundige Ouverture-Suites van Telemann. Ook staan er korte werken van Engelse componisten op het programma, onder andere van Dowland en Morley. 'Songs' die in de zestiende en zeventiende eeuw populair waren, gespeeld door rondreizende minstrelen, die de vele vorstenhuizen met hun adellijke bewoners bezochten. In het tweede deel van dit programma spelen ze werk van Telemann en een selectie van de 'Caioni Codex'. Black Pencil's fascinerend instrumentarium en de arrangementen benutten alle mogelijkheden om de contrasten tussen de stukken van de Caioni Codex te laten horen. Blokfluiten, panfluiten, een uitgebreide collectie percussie, altviool en accordeon jagen de adrenaline door de aderen met opzwepende ritmes! Maar de vijf musici verstaan ook de kunst om pure verstilling in de lucht te laten hangen. De band lanceerde met succes verschillende albums en initieert de uitdaging tot het schrijven van nieuw werk. Inmiddels zijn er 450 nieuwe stukken voor Black Pencil gecomponeerd. Ensemble Black Pencil: Jorge Isaac – blokfluit, Matthijs Koene – panfluit, Esra Pehlivanli – altviool, Marko Kassl – accordeon, Enric Monfort – slagwerk.

Begin jouw jaar sportief met de aquasportactie in De Beeck!

24 januari 2025

Koop een 12-badenkaart en betaal slechts 6 lessen

Het Bergense zwembad De Beeck start dit jaar met een speciale actie voor aquasporters. De hele maand januari biedt het bad een aantrekkelijke korting op de 12-badenkaart onder het motto ‘Kies 12 aquasportlessen en betaal er slechts 6!’

Op voetreis van de Adelbertusbron naar Mekka

17 januari 2025

Lezing van Cor Butter in De Schulp

Hij wandelde, in etappes, van de Egmondse Adelbertusbron, via de Turkse Hagia Kiriakon-bron, naar Mekka: Cor Butter, nu 75 jaar, en al achttien jaar voorzitter van het bestuur van de Adelbertusakker. Wie alles wil zien en horen over deze wonderbaarlijke spirituele en persoonlijke reis, is welkom op woensdagavond 22 januari om 19.30 uur in dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen, waar Cor een lezing houdt en een film vertoont. Het wordt, belooft Cor, een verhaal over wat de reis met hem deed, over de vreugde die hij ervoer en vooral over de ontmoetingen met broeders en zusters: daar was het hem allemaal om te doen. Je gelooft je oren niet als Cor vertelt over zijn wandelweken door de woestijnen van Saoedi-Arabië, die iedereen, ook de plaatselijke autoriteiten, hem afraadde, want te gevaarlijk, al kon niemand precies uitleggen waarom. En dus ging hij. Cor leerde de mooiste dingen: bijvoorbeeld dat er ongeveer ieder uur wel een auto stopte van waaruit iemand hem een fles water aanbood. Was zijn rugzakje al belast met drie flessen water, dan bedankte hij aanvankelijk, maar dat viel niet in goede aarde. En dus goot hij het teveel aan water wel eens stiekem over de schaarse plantjes. Net als de leerlingen van Jezus wist Cor ’s ochtends nooit of hij die dag te eten zou krijgen en of iemand hem een slaapplaats zou geven. Hoe hij dat aanpakte, hoort u op 22 januari. En ook horen we dan of hij Mekka wel in mocht, want dat mochten christenen niet, kreeg hij te horen. Kom luisteren hoe het afliep.

Platenbeurs in Egmond-Binnen

17 januari 2025

Kom op 26 januari naar De Schulp voor een dosis vitamine-M

Na het grote succes van vorig jaar, wordt zondag 26 januari weer een platenbeurs gehouden in Egmond Binnen. Vinylliefhebbers kunnen terecht bij dorpshuis De Schulp – Visweg 45, van 10.30 tot 16.30 uur, voor een zeer ruim assortiment singeltjes en lp’s. Muziek als vitamine: Aan het begin van het jaar wensen we graag iedereen een goede gezondheid toe. Voor een optimale gezondheid is het belangrijk dat lichaam en geest op elkaar zijn afgestemd en in balans zijn. Muziek is voor veel mensen een belangrijk onderdeel in het leven. Het geeft ontspanning en rust en is een bron van inspiratie. Veel mensen zeggen niet zonder muziek te kunnen. Na vinyl zijn er steeds meer manieren gekomen om naar muziek luisteren zoals cd’s of via Spotify. Echter de mooiste manieren om muziek te beluisteren zijn toch nog steeds live optredens of op de ouderwetse manier het draaien van langspeelplaten (LP’s) of singeltjes. In de groeven van vinyl past gewoon veel meer data dan je überhaupt kunt streamen. Het geluid is voller en warmer. Kom naar de muziekbeurs bij De Schulp voor een flinke dosis vitamine-M! Onder het genot van een kopje koffie of thee of ander drankje, kunt u genieten van muziek, gedraaid door DJ Jack, en lekker struinen door de duizenden lp’s en andere muziekdragers. Tijdens dit evenement kunt u zelf ook platen laten draaien op de aanwezige draaitafel. Tevens zijn dit keer muziekkranten te koop, met wetenswaardigheden over uw favoriete artiest. Vraag ernaar! Entree: € 3,00 Info: [email protected]

Rachelle et Armand: een mooi concert in Muziekcafé Soigné

10 januari 2025

Op zondag 12 januari

Rachelle et Armand is een duo van twee vrienden: Herman Jager (gitaar/zang) en Rachel Koomen (zang/kazoo). Ze kennen elkaar al jaren, werken vaak samen en hebben een gezamenlijke voorliefde voor het Franstalig repertoire. Denk aan het Grand Gala du Disque, de Vive la France albums, aan de zomervakantie in Frankrijk in de jaren '70 maar ook aan moderne liedjes èn eigen werk. Deze rasartiesten zorgen voor een lach, een traan en veel herkenning. Meezingen mag! Dus: liefhebbers van Franse chansons komen 12 januari van 16.00 tot 18.00 uur helemaal aan hun trekken in muziekcafé Soigné aan de Adelbertusweg 31 te Egmond-Binnen. De entree is gratis, in de pauze gaat de pet rond voor een vrijwillige bijdrage. Reserveren is vanwege het beperkt aantal zitplaatsen noodzakelijk op [email protected]

Zoektocht naar de koning van het bos

10 januari 2025

Een wandeling vol verrassingen

Wat is er dan leuker dan vroeg op pad voor een heerlijke winterwandeling? Goed ingepakt, met rooie koontjes. Zondag 12 januari gaat IVN gids Jos Bos een winterse wandeling maken door onze mooie achtertuin: het duingebied vanuit de Schaapskooi in Bergen. De meteorologische winter is ingegaan. In deze periode is er veel te zien in de natuur. Wat betekent deze wintertijd voor boom en dier De normaal kleurrijke, zoete Kamperfoelie zoekt zijn draai, soms ten koste van een boom. Dode bomen leven, slapende bomen laten hun voorjaars knoppen zien. Het buntgras staat er gehele jaar uitbundig bij maar laat zijn ondergrondse leven niet zien. Met een IVN-gids op pad voor een duin- en boswandeling; zoeken naar diersporen, grote grazers, vogels, paddenstoelen, bomen, struiken, bessen en mossen, “de koning van het bos” en ook de “moeder van het bos”. Kortom een wandeling vol aangename en mooie verrassingen voor het hele gezin! De start is om 10.15 bij de parkeerplaats Uilenvangerweg (ligt aan de Zeeweg naar Bergen aan Zee vlakbij de schaapskooi ca. 300 meter na de rotonde rechts). Het einde is rond 12.30 uur bij de Schaapskooi. Er wordt een bijdrage gevraagd van 3,00 pp, kinderen gratis. Een duinkaart is verplicht voor het Noord-Hollands Duinreservaat (er is een kaart-automaat bij de parkeerplaats).

Totale opheffingsuitverkoop bij BoekenaanZee: alles moet weg!

10 januari 2025

Laatste kans om nog mooie boeken te scoren voor een prikkie

Dit is je allerlaatste kans om een mooie stapel boeken in te slaan en tegelijkertijd een goed doel te steunen! Op zaterdag 18 januari organiseert PostaanZee een totale opheffingsuitverkoop van alle boeken. Van 10.00 tot 15.00 uur is het zover: 5 boeken voor slechts 2 euro! Alle boeken moeten weg, en dat geldt ook voor de klapkratten en stellingen. Geen toegang, geen reserve; het motto is duidelijk: alles moet weg! Met de aankoop van boeken steun je direct de activiteiten van PostaanZee. Zorg dat je erbij bent, want dit is echt de allerlaatste kans! Locatie: Achterzijde Oude Postkantoor, Voorstraat 82 Tijd: 10.00 - 15.00 uur

Jeroen Siebelink wijst in ‘Gedachten aan Zee’ op kansen voor een andere economie

3 januari 2025

Zondag 12 januari om 15 uur

In deze Gedachten aan Zee verdiepen we ons met Jeroen Siebelink in de wonderlijke wegen van de economie. Met wie doe je zaken, wanneer sta je voor de grens? Grote vragen die soms ver van ons bed lijken te zijn en toch akelig dichtbij kunnen komen. Ook in ons dagelijkse leven. Al jaren weten we en prediken we de grenzen aan de groei, maar hoe kom je tot een echt groene economie? Is dat alleen een vraag voor de economische mastodonten of kunnen we daar zelf invloed op uitoefenen? En welk activisme is daarbij geboden of geoorloofd? Dat is het thema van deze Gedachten aan Zee op 12 januari in het Vredeskerkje te Bergen aan Zee. Na een inspirerende inleiding door de spreker kunnen we van gedachten wisselen over dit actuele thema, onder leiding van gespreksleider Joop Bekius. Jeroen Siebelink is schrijver en onderzoeksjournalist. Hij heeft een speciale belangstelling voor maatschappelijk verantwoordelijke organisaties die alles anders doen, zoals Tony's Chocolonely, de Vegetarische Slager en de Partij voor de Dieren. Pioniers die met niets minder genoeg nemen dan het veranderen van een hele sector, een oud systeem, de hele wereld. In zijn boeken beschrijft Siebelink de avonturen van deze wegbereiders, hoe ze met vallen en opstaan hun ideaal tot werkelijkheid proberen te maken.

Terug