Waar zijn de tafeltennistalenten (van nu en van weleer)?
Oproep aan de liefhebbers van recreatief 'pingpongen'
Gepubliceerd: 17 februari 2023
Ooit was tafeltennis in de Egmonden een druk beoefende sport. In Egmond aan Zee was er TOS69 en in Egmond aan den Hoef had je Effect. Die eerste club heeft serieuze bloeitijden gekend, die laatste heeft het niet zo heel lang volgehouden, maar een van die liefhebbers van toen, Peter Groot, zou graag zien dat er toch weer wat activiteiten op tafeltennisgebied zouden komen.
‘Tafeltennis is een hartstikke leuk spelletje. Het is bovendien goed voor lichaam en geest. Het bevordert niet alleen dat je wat gaat bewegen, het stimuleert de oog-handcoördinatie, het maakt je geest scherp door de concentratie die je moet opbrengen en het zorgt bovendien voor sociale contacten. In een tijd waarin veel mensen toch wat vaker alleen dreigen te zitten, is tafeltennis een prima uitlaatklep. Het is ook nog eens een binnensport, dus het kan altijd doorgaan’, aldus Peter.
Het idee is om in dorpshuis De Hanswijk iets op te zetten. Hoe en wanneer precies en met hoeveel dat dan gaat gebeuren hangt een beetje af van de respons op deze oproep.
Peter: ‘Het is niet per se de bedoeling dat er weer een tafeltennisvereniging gestart wordt. Dat kan natuurlijk, maar mijn idee is meer om met een groep liefhebbers van tafeltennissen of van wat lichaamsbeweging in het algemeen een bepaalde tijd lekker wat te tafeltennissen. Of dat dan overdag gaat gebeuren of juist in de avond weet ik ook niet. Net waar de meeste belangstelling voor is denk ik. En of er op dat moment ruimte is in het dorpshuis uiteraard. Ik weet van de beheerder dat er twee tafeltennistafels zijn en ook dat er ruimtes beschikbaar zijn waar het zou kunnen. Wat de staat van die tafels is, is ook nog niet helemaal duidelijk, maar laten we eerst de behoefte bij de mensen maar eens peilen. Dan komen we vanzelf bij de volgende stap.’
Tijdens het interview in het dorpshuis kwamen er direct al reacties, dus het initiatief belooft wat.
Wie interesse heeft om mee te gaan doen als het tot een ‘recreatief tafeltennisspektakel’ komt, kan dat laten weten bij Peter Groot: [email protected]. Dan volgt de rest bij voldoende belangstelling.