Winterkost als snack voor de liefhebbers
Maar dan net even anders...
Gepubliceerd: 20 januari 2023
In de winter is het heerlijk om verwarmende gerechten te koken. Van een stevige minestronesoep tot een compleet winterdiner. Maar er is meer mogelijk.
Als je een keer lekker boerenkoolstamppot hebt gemaakt en je hebt wat over, kun je dat natuurlijk opwarmen (altijd goed), maar wat denk je van deze heerlijke boerenkoolkroketjes?
Benodigdheden:
Voor de vulling
- Kliekje boerenkoolstamppot van de vorige dag
- 1 ei
- Schepjes mosterd
- Volle melk
Voor het paneren:
- 2 eieren
- Bloem
- Panko of paneermeel
En zo maak je ze:
- Pak het afgekoelde boerenkoolkliekje en meng daar 1 ei doorheen.
- Voeg wat mosterd toe voor de smaak.
- Kijk of je van de stamppot kroketjes kunt rollen. Als het iets te droog is, meng er dan een scheut volle melk door om het wat smeuïger te maken.
- Vorm van de stamppot balletjes van ongeveer 4 centimeter doorsnede.
- Rol de balletjes op een met bloem bestoven houtplank uit tot staafjes.
- Laat ze eventueel nog een half uurtje opstijven in de vriezer.
- Zet twee diepe borden klaar: één met bloem en de ander met het losgeklopte ei. Gebruik nog een diep bord voor het paneermeel
- Paneer de kroketten.
- Haal de staafjes eerst door de bloem, door het ei en als laatste door het paneermeel. Paneer ze zorgvuldig, zodat er tijdens het frituren geen barsten in de korst komen.
- Je kunt ze nu frituren in een pan met olie op zo’n 175 graden.
- Frituur ze tot ze mooi goudbruin zijn.
bron: landleven.nl